banner541

TÜRKİYE’NİN İLK ÇAĞRI MERKEZİ OKULU ERZURUM’DA AÇILIYOR

Atatürk Üniversitesi ve Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi İşbirliği ile Türkiye’nin ilk Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans programı Erzurum’da açılıyor.

22 Haziran 2011 Çarşamba 17:52
TÜRKİYE’NİN İLK ÇAĞRI MERKEZİ OKULU ERZURUM’DA AÇILIYOR
Yüksek Öğrenime Giriş Sınavı ile 2011 - 2012 öğrenim döneminde 500 öğrencinin alınacağı programdan mezun olanlara Turkcell Global Bilgi’de istihdam önceliği tanınacak.
Atatürk Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliğiyle, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı açılacak. Kültür ve Gösteri Merkezi’ndeki protokol imza törenine, Vali Yardımcısı Mehmet Gök, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın ve Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Banu İşçi Sezen ve akademisyenler katıldı. Yüksek Öğrenime Giriş Sınavı ile 2011 - 2012 öğrenim yılında 500 öğrencinin alınacağı program, çağrı merkezi sektörünün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, henüz bir yıllık geçmişine karşın Açıköğretim Fakültesi’nin 6 programla öğrenim hayatına başlayacak olmasının sevindirici olduğunu belirtti. Fakülte bünyesinde yer alan Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı’nın kalifiye eleman yetiştirilmesi hususundaki sektörel talebin karşılanması açısından atılmış önemli bir adım olduğunu belirten Prof. Dr. Özen, “Açıköğretim Fakültesi’nin temel eğitim anlayışı, geleneksel öğretim yöntemlerinin ileri teknolojinin sağladığı olanaklar çerçevesinde dönüştüğü, öğrenciye salt metinlere dayalı eğitim ortamının sunulması anlayışının terk edilerek, video, ses, animasyon gibi çok çeşitli öğretim materyallerine dayalı, etkileşimli ve öğrenci merkezli eğitim vermektir. Bu çerçevede tüm programlarımız, öğrencilere yeni iletişim teknolojileri esaslı uzaktan eğitim olanağı sunacak şekilde tasarlanmıştır. Sağlam altyapımız ve güçlü akademik kadromuz ile önümüzdeki yıllarda ihtiyaca göre yeni bölümler açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Sektörel uygulamalarla ilgili ders materyallerinin tasarlanması ve e-öğrenme bileşenlerinin hazırlanması konusunda üniversiteye destek vermekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın, “Çağrı Merkezi sektörü Türkiye’de çok genç bir sektör olmasına rağmen hızla büyüyor ve bugün 40 bin kişiye istihdam sağlıyor. 2013 yılında ise 65 bin kişinin sektörde istihdam edileceği öngörülüyor. Dolayısıyla, sektörde kalifiye eleman ihtiyacı büyük. Bu işbirliği gençlere iş imkanı verirken, yetiştirdiği kalifiye elemanlarla sektörün ihtiyacını da karşılayacak. Biz de Turkcell Global Bilgi olarak çağrı merkezlerimizde, bu programdan mezun olan öğrencilerimize ihtiyaca göre istihdamda öncelik vereceğiz. İki yıl sonra programın ilk mezunlarını verecek olmasının heyecanını şimdiden yaşıyoruz” diye konuştu.
Konuşmalar sonrası Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Küfrevioğlu, Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen, Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aydın ve Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Sezen arasında protokol imzalandı.

Editör

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner552