Aralık 2018 yılında Amerika’nın Suriye’den, günümüze haiz söylemlerine benzer açıklamalar ile çekilme kararı almış, lakin bu çekiliş 9 aydır söz konusu olmayıp, bu günümüze kadar binlerce TIR’lık silah ve mühimmat yığılımı ile YPG, PYD, PKK sübvanse edilerek kontrollerindeki bölgeyi ateş yığını haline getirmiştir.

9 Aylık oyalama taktiği ile İsrail’in güvenliğini sağlamlaştıracak ve Nil’den Fırat’a Arz-u Mavud idealine taşeron olacak, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyini, ülkemizin ise komple Doğu ve Güney sınırını kapsayacak kukla Kürdistan’ın askeri ve lojistik temellerinin atılmasını sağlamışlardır.

Silah ve NATO askeri gücünü elinde bulunduran, Amerikan Derin Devletinin kriminal ve terörize sembolü pentegon ile, paraya, gıdaya, enerji kaynaklarına hükmeden ve sahip olmaya çalışan Yahudi asıllı büyük ailelerin (İsrail, Rusya, İngiltere, Çin ittifakının Amerikan sembolü Tramp üzerinden verilen bir kavganın ve mücadelenin içerisindeyiz.

Ve özellikle Türkiye’nin bölgeye yönelik operasyonel kararlılığı karşısında, İki Amerika’nın birbirleri ile çelişen açıklamaları, bu kez taraf olanın da, olmayanın da bu karmaşada ağır bedeller ödeyebileceği bir risk ortamı ile karşı karşıya olduğumuz da bir realitedir.

Değeneğin her iki ucunun da pislik olduğu ve her iki pislik ucun İSRAİL şeytanının elinde ve kontrolünde olduğu bir atmosferde, ortasından tutup her iki pislik ucu dengede tutmaya çalışan Türkiye;

Bulunduğu bölgenin stratejik ehemmiyeti ve yaşanacak savaş ve kargaşanın en fazla etkilenebilecek tarafı olarak hassas bir terazi dengesindedir.

Ortadoğu projesi ile bölgeyi istikrarsızlaştırıp, etnik ve mezhebi çatışma ve savaşlar ile bölgeyi sömürülme kıvamına getiren İsrail eşgüdümlü Amerika’nın bu gün de Suriye’den çekilme kararına mutlaka ihtiyatlı yaklaşması elzemdir..!

Tramp'ın Amerikan derin devleti ve Pentagon tarafından azil korkusu, göreve geliş yöntemi ile de aileler, Rusya, İngiltere, İsrail ve Çin konsorsiyumuna diyet borcu arasında iki arada bir derede psikoloji ile birbiri ile çelişkili açıklamaları, tehditleri, istikrarsız ve omurgasız duruşu bunun açık göstergesi olup,

İki ucu pislik değneğin herhangi bir tarafından tutunup kuyuya inmek bizim için sonun başlangıcı olabilir.

Pentagon’un baskısı ile; Operasyon hazırlığını tamamlayan Türkiye’yi önce ekonomik olarak bitirme ve mahvetme tehdidinde bulunup, bir kaç saat sonraki açıklaması ile Türkiye Cumhurbaşkanı ile çok iyi ilişkiler içinde olduğunu açıklayıp, Suriye’de polislik görevinden çekilip bölgeyi Türkiye ve Rusya’nın inisiyatif ve sorumluluğuna terketmek ya hastalıklı bir ruh halinin tezahürü ya da içerisinde bize de figüranlık rolünün bahşedildiği büyük bir tezgahın serencamıdır.

Unutmayınız ki, Deaş, Pkk, Ypg ve Pyd gibi bölgesel terör unsurlarını sübvanse edip bölgeyi ve Türkiye’yi istikrarsızlaştırma ve bölme emelleri onlar için nihai bir hedef olup siyasi, demografik ve ekonomik şantaj ve tehditler de bunun çabasıdır.

Türk milleti olarak Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyine ve Fırat’ın doğusuna yapacağımız operasyonlar; kendi irademiz ile olmalıdır.! Yapılacak ise İsrail emellerini boşa çıkaracak Fırat'ın batısını da kapsamalıdır.

Amerika’nın taşeronu İsrail’in bölgesel güvenliğini sağlayacak jandarma misyonu ve görevi asla olmamalıdır.!

Siyasi, askeri ve demografik açıdan Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde siyonizmin nihai hedefi büyük İsrail ideali için kurulmasına zemini hazır olan kukla Kürdistan’ın kurulmasına asla müsaade edilmemelidir.

Operasyon yapılacak ise bu bölgede terör örgütlerinin kökü Amerika’nın koruyucu ve kollayıcı tehdit ve şantajlarına rağmen tamamen kazınmalıdır.

Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa ve belirleme ülküsü ile zahmeti ve külfeti bize nimeti Amerika’ya, İsrail’e, Rusya’ya, Esed’e, Barzani’ye, Peşmerge’ye, YPG ve PYD’ye olmamalı

Deaş bahanesi ile askeri müdahale ayağını tamamlayıp, kukla siyonist Kürdistan için demografik, siyasi ve ekonomik zeminini hazırlayan, bölgedeki halkların kendi kaderini tayin etmesine yönelik bir geri çekilişi vazgeçme olarak algılamamalı bu kandırmacaya aldanılmamalıdır.!

Aslında Amerika ve İsrail bölgede bozdukları demografi ile , ırk, mezheb ve din savaşlarının başlamasına davetiye çıkarmaktır.!

Birleşmiş milletler öncülüğünde Türkiye’nin baş aktörlüğünde, inisiyatifi ele alıp süratle Suriye’nin ve Irak’ın tarihsel nüfus ve inanç ağırlık ve gerçekleri dikkate alınarak toprak bütünlüğünün ve devlet birliğinin sağlaması tek çözüm olup

Bunun aksi durumu; Siyonizmin eşgüdümlü şeytani versiyonu Amerika’ya karşı mutabakat ve diplomatik zafer edaları ile bölgede tek başına inisiyatif alma mücadelesi orta ve uzun vadede Büyük şeytan İsrail’in emeklerine dolaylı hizmet etmekten öteye geçmeyecektir.!

Ve belki de dünyanın sonunu hazırlayacak bu kritik dönemeçte değneğin pislik her iki ucunu da elinde ve kontrolünde tutan büyük şeytan İsrail’in büyük olma oyununa payende olarak hem dünyevi hem de uhrevi hayatta şeytanla haşrolmaya sebep olabilecektir.!

Sebep olanlardan ve sebep olmaktan Allah’a sığınırız.!

Velhasıl Ölürsek Şehid.! Kalırsak Gazi olacak isek.! Herşey cümle Müslümanlar için .! Türk Milletine göre ve Türk Devleti tartından olmalıdır.

Selam saygı dua…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.