banner480
Yine yeniden bir kahpe terörün eşiğindeyiz.!
Bir sonrakinin hangi ilde kimleri ateşinde yakacağının bilinmezliğe içerisinde de arefesindeyiz.!
Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, nihayi hedeflerine ve bu stratejik çoğrafyadaki onurlu, omurgalı varlık mücadelesine bir kasıttır bu terör.!
Anadolu jeopolitiğinin üzerinde yaşayan toplumlara bedelidir bu terör.!
Bu stratejik çoğrafyada yaşamak durumunda olanların geçmişten günümüze ödemek zorunda bırakıldığı tarihi , ekonomik, siyasi bedellerdir bu terör.!
Asırlardır bu çoğrafyada körüklenen ırki, dini ve zihniyeti kutuplaşmanın, ayrışmanın bedelidir bu terör.!
Asırlardır ihmal edilen eğitimsizliğin, cehaletin yol açtığı bedeldir bu terör.!
Siyasi, dini, ve ırki terör örgütlerini bünyemizde yeşerten, süspanse eden, doğrudan veya dolaylı güçlenmesini sağlayanların bu millete maliyetidir bu terör.!
Toplumda , kırılganlığı, ümitsizliği, kaos ve karmaşayı körüklemek isteyenlerin antrenmanlarıdır bu terör.!
Ülkemizi bir terör sarmalına, terör iklimine, terör kuşağına çekmeye çalışanların maniplasyonudur bu terör.!
Sınır ötesi Ortadoğu'da muhtemel çereyan edecek olan dünya savaşına Ülkemizi dahil etmek isteyenlerin bir savaş tatbikatıdır bu terör.!
Taşerön canlılığını, önemini, devamlılığını sağlamak, gücünü muhafaza etmek isteyen terör örgütlerinin hayatta kalabilme adına sekaret öncesi can çekişmeleridir bu terör.!
Terör müptelası yapılmak istenen ülkemizin ve milletimizin bir Irak , Suriye , Filistin, Libya yapılabilmesi aritmetiğidir bu terör.!
Türk milletinin her özelini ve bilgisini fişlemede mahir olan istihbarat birimlerinin teröre ve teröriste karşı sınıfda kalışının, basiret ve feraset yoksunluğunun sebebidir bu terör.!
Sınır ötesini terörize devletlerin ve örgütlerin insiyatifine terkeden yanlış dış politika sarmalı ve çaresizliğinin sonucudur bu terör.!
Siyasi hezeyanlar ile yanlış iç terör politikalarının tezahürüdür bu terör.!
28 şubattan günümüze kadar devam eden ve çeşitli siyasi operasyonlar ile yönetilmeye çalışan devlet mekanizmasının , askeri ve güvenlik teşkilatlarının belinin kırılarak , gücünün sekteye uğratılarak , etkisizleştirilmesinin, güçsüzleştirilmesinin sonucudur bu terör.!
Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, nihayi hedeflerine ve bu stratejik çoğrafyadaki onurlu, omurgalı varlık mücadelesine kast etme çalışan ülkelere ve örgütlere karşı.!
Bu kasıt karşısında ümitsizliğe, sürüklenmek imansızlığa delalet olup.!
Asla zalimin ve hainin zulmü ve ihaneti karşısında yeise kapılmadan
Zulümle hiç kimsenin abat olamayacağı ilahi gerçeği ışığında
Çözüm birlik ve beraberliktedir.!
Çözüm terör unsurlarının ekmeğine yağ sürebilecek infiaale sebep olmamakta.!
Yapmaya çalıştığı kaotik ortama müsade etmemek.!Kavgadan, şiddetten, ölmekten, öldürmekten dem vurmamaktadır.!
Bu bedeli ödeyenler olarak tek yürek, tek bilek, tek yumruk olabilmeyi başarabilmemiz teröre karşı en keşif mücadeledir.!
Devlet tarafından teröre bulaştığı tespit edilen hernevi siyasi, kültürel,ekonomik , sosyal , sivil toplum örgütlerin, siyasi parti dernek , sendika vesaire yapılanmaların, radyo, televizyon basın yayın ve iletişim örgütlerinin süratle kapatılması örgütsel boyutuna müdahale açısından elzemdir.!
Teröre bişekilde bulaşmış yargılanmış, dağa çıkmış olanların aileleri süratle sınır dışı edilmelidir.!
Suriye'den gelen Arap , Türkmen unsurların teröre hassas bölgelere yerleştirilerek bölgelerin demografik dengeleri sağlanmalıdır.!
Terör örgütüne destek olarak yapılabilecek izinsiz gösterilere müsade edilmemeli , yapıldığı takdirde her katılımcının terörle mücadele kanununa göre yargılanıp mahkum edilmesi lazım.!
Ülkede teröristi finanse eden hernevi ekonomik kaynak kurutulmalı , teröristle bağlantısı olan işletmeler, fabrikalar, Şirketler, ticaret haneler , dükkanlar kapatılmalı kaynakları devlete irad edilmelidir.!
İdam yasası önceki kararlarıda kapsayacak boyutta acilen çıkarılmalı hükümler süratle uygulanmalı bu kanuna destek olmayan hertürlü siyasi organizasyon lagvedilmelidir.!
Teröre açık Silah , mühimmat ve ekonomik destek sağlayan ülkeler ilan edilmeli , büyük elçilikleri kapatılmalı, Nato, birleşmiş milletler ve uluslararası mahkemelerde soruşturmaya savaş suçu niteliğinde başlatılmalıdır.!
Parlementer sistem çerçevesinde , AKP, MHP ve CHP nin içinde yer alacağı, kuvvetler ayrılığının ve bağımsızlığının sağlanacağı, ve en az bir 5 yıl iç ve dış tehditlere karşı milli seferberlik ruhuyla siyaset üstü hareket edebileceği bir milli mütakabat hükümeti kurulmalı ,
Bu zaman zarfında ülkenin sosyal, siyasal, ekonomik, askeri, demografik, kültürel hernevi yeniden yapılanması süratle sağlanmalıdır.!
Ülkenin süratle dosta güven, düşmana korku salan , olağan üstü şartlardan kurtulmasını sağlayacak demokratikleşmesinin sağlanarak sosyal hukuk devletinin bütün müesseseleri ile yapılandırılması bir zaruriyettir.!
Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, nihayi hedeflerine ve bu stratejik çoğrafyadaki onurlu, omurgalı varlık mücadelesine kast etme çalışan ülkelere ve örgütlere karşı.!
Bu kasıt karşısında ümitsizliğe, sürüklenmek imansızlığa delalet olup.!
Asla zalimin ve hainin zulmü ve ihaneti karşısında yeise kapılmadan
Zulümle hiç kimsenin abat olamayacağı ilahi gerçeği ışığında
Zulmün ve ihanetin kanunlaştığı noktada omurgalı birlik ve beraberlik duruşumuzla gecenin en zifiri karanlığında şafağın müjdecisi olmalıyız vesselam.!
Şehitlerimize rahmet , ailelerine yüce Allah'tan sabır-ı cemil niyaz ederim.!
selam-saygı-dua…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478