ÖNCE MESLEKİ EĞİTİM, SONRA EKMEK İMKANI

MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, meslek edinmek isteyen genç kızlara müjde verdi. Aydın, “Para kazanmak ve aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen genç kızlarımıza bunun teminatını biz veriyoruz” dedi.

ÖNCE MESLEKİ EĞİTİM, SONRA EKMEK İMKANI

MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, meslek edinmek isteyen genç kızlara müjde verdi. Aydın, “Para kazanmak ve aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen genç kızlarımıza bunun teminatını biz veriyoruz” dedi.

25 Mart 2014 Salı 16:52
ÖNCE MESLEKİ EĞİTİM, SONRA EKMEK İMKANI
MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, seçim çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Kamil Aydın, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği ilçe merkezleri ve bağı mahalle köylerde büyük ilgiyle karşılanırken, seçmenlerine müjde üstüne müjde vermeyi de ihmal etmiyor.
MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum ekonomisinin yoğunlukla hizmet sektörüne dayalı olduğuna dikkati çekerek, “Erzurum’da kamuda iş imkanları kısıtlı olmakla birlikte özel sektörün ise genellikle nitelikli işgücüne ihtiyacı var. Böyle bir manzara karşısında bizlere düşecek en büyük sorumluluk, mesleki eğitimlere hız kazandırmak ve piyasaların ihtiyacı olan nitelikli işgücünü katma değer üretir hale getirmek olacak. Bu bağlamda özellikle genç kızlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarına yoğunlaşacak ve bu yolla ailelerin hane halkı gelirlerini artırmaya çalışacağız. Genç kızlarımız önce meslek edinecek, ardından evlerinde para kazanma ve aile bütçelerine katkıda bulunma imkanına kavuşacak. Allah’ın izniyle bunun teminatını ve garantisini biz veriyoruz” dedi.
KAMİL AYDIN: GENÇ KIZLARIMIZ EVLERİNDE BİLE PARA KAZANABİLECEK
Erzurum’da gençlere yönelik olarak profesyonel bir kadro ve müfredatla mesleki eğitim hamlesi yapacaklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Aşçılıktan dikiş-nakış kurslarına, evde hasta bakımı kurslarından halı dokuma eğitimlerine varıncaya kadar gençlerimizin ilgi duyduğu bütün alanlarda mesleki eğitim fırsatları oluşturacağız. Gençlerimiz bu eğitimler sayesinde nitelikli işgücüne ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilme ve para kazanma şansı yakalayacak. Genç kızlarımıza bu bağlamda ihtiyaç duyacakları her türlü teknik donanım yardımını da yine biz yapacağız. Bir araya gelerek ortak bir iş kurmak isteyen kızlarımızın da yanında olacak, onlara maddi-manevi her türlü desteği vereceğiz. Şehrimizdeki işletmeleri de bu sürece dahil edecek ve onlara ihtiyaç duydukları mesleki alanlarda ara eleman yetiştireceğiz, istihdam ettireceğiz” diye konuştu.
“ÖNCE MESLEKİ EĞİTİM, SONRA EKMEK İMKANI”
İş dünyası ve piyasaların Erzurum’da da artık geliştiğini ve “ne iş olsa yaparım” döneminin tarihe karıştığını vurgulayan Prof. Dr. Kamil Aydın, gençlere şöyle seslendi: “İçinde bulunduğumuz dönem artık uzmanlık dönemi, nitelik dönemi. Yani mesleki açıdan herhangi bir nitelik taşımıyorsanız; istihdam edilebilecek bir iş bulabilmeniz neredeyse mümkün değil. Devrimiz artık bilgi devri, teknik devri. Dolayısıyla iş bulabilmek, istihdam edilebilmek ve para kazanabilmek, öncelikle bu yapıya ayak uydurabilmekten geçiyor. Siz gençlere işte bunun yolunu Büyükşehir Belediyesi olarak bizler açacağız. Evvela Erzurum iş dünyasının ve özel sektörümüzün nitelikli işgücüne ihtiyaç duydukları alanları tespit edecek, ardından bu alanlarda açacağımız mesleki eğitim kurslarında siz gençlerimize uzmanlık kazandıracağız. Öyle başkaları gibi plansız-programsız kurslar açıp, elinize birer sertifika verip, daha sonra sizleri kendi halinize bırakmayacağız. Mesleki eğitime tabi tutacağımız her birinizi önceden belirlediğimiz alanlarda işe yerleştirecek ve ekmek sahibi yapacağız. Böyle bir ortam oluşturmak hiç de zor değil. Önce Allah’ın izni, sonra da sizlerin destekleriyle inşallah biz bunu gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. 

Editör

Son Güncelleme: 25.03.2014 16:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.