HAYDUT; Literatürde silahlı soygun yapan, yol kesen kimse olarak tarif edilir, bu kavramı ülkücüler ve ülkü ocakları ile ilişkilendirmeye çalışan hanfendi sanırım oyunculuğuna soyunduğu Amerikan menşeeli, Hollywood yapımı proje ve filmlerde rol yapmayı meslek edinmiş aktrisliği ile karıştırdı ülkücülüğü.!

Siyasetten karnını doyurmak için handan hana yolculuğa çıkıp, MHP, hanından bir süre ikamet edip, nasiplendikten sonra, haydut fırsatçılığı, ganimet avcılığı ruhiyesi ile değerlerimizi, ülküdaşlarımızı davamızdan koparmaya, çalmaya, bölmeye çalışan ve üstlenmiş olduğu uluslararası figüranlık gereği ülkücü hareketin önünü kesen soyguncu , yol kesici kişiliği ile sanırım karıştırdı ülkücülüğü.!

Sevgide keyfiyet, saygıda mecburiyet vardır ahlaki düsturunu çiğneyip, Ülkücü Hareketin kutsallarına eleştiriden öte hakaretamiz ifadeler ile Ülkücü hareketin kutsallarına ve liderine saldıran sanal alem ve klavye delikanlılığından bozma erkekliğin yüz karası haydut kırmaları ile karıştırdı sanırım Ülkücülüğü.!

Zerresi olamadığın ve asla olamayacağın Ülkücülük nedir bilir misin..?

Kendisini hakir ve hor görenlerin, aşağılayanların dillerine kement, vicdanlarına kapak, zihniyetlerine pıranga olanların adıdır .! Ülkücülük.!

Okçular Tepesini asla terk etmeyen samimiyet ve sadakatin adıdır Ülkücülük.!

Millet vicdanına ve dimağına ilmik ilmik işlenmiş inanç ve ideal sembolü tarihe şamil bir destandır ülkücülük.!

Türk tarihinin her kritik dönemecinde İlah-i kudretin tecellisi ile zuhur eden bir Takdir-i İlahidir Ülkücülük.!

Galu beladaki akdine sadık kalıp, ruhunu ve canını ALLAH için ALLAH’a adayan riya ve istismardan uzak tevekkülün adıdır Ülkücülük.!

Yaşadığı coğrafyanın her kritik karanlığına güneş gibi doğup yardan, candan, maldan, makamdan vazgeçebilen serdengeçtilerin Tarih-i Tekerrürüdür.! Ülkücülük.!

Bu tarihi tekerrüre atfen günümüzde ki ülkesi ve millet ile son Türk Devletinin Uhut Savaşı vari dahili ve harici ihanet odaklarınca kuşatılmasına, ele geçirilmesine karşı,

Makam derdine düşmeyen, evlat endişesi ile benden sonra tufan demeyen, ganimet telaşı ile mevziyi terketmeyen, galibiyet sarhoşluğu ile millet ve devleti ateşe sürüklemeyen,

Velhasıl Uhut’taki okçular tepesini devletinin ve milletinin bekası adına asla terketmeyen okçulardır Ülkücülük.!

Kimi makam derdindeyken, kimi koltuk kapmaca oynarken, kimi vatanın ve milletinin kaynaklarını hunharca paylaşıp, yetim malını yemeye fetva ararken, kimi vatanını ve milletinin mahkumiyet ve mecburiyetin kıskacında kucaktan kucağa sürükleyip yüzkaralığı devlet adamlığı farzederken

Riya ve istismardan uzak herdem ALLAH diyen, herdem Vatan, Devlet, Bayrak ve Millet diyen menfaatin ötesindeki hesapsızların yüreğidir Ülkücülük.!

Ülkücülük; İslam ahlak ve fazileti ile yücelmiş, Türklük gurur ve şuuruyla bilinçlenmiş, bir eli ilimde, fende, teknikte, bir eli Kuran’da sünnette, bir ayağı mazisinde, tarihinde, bir ayağı istiklal ve istikbalde olabilen, okuyan, araştıran, neye niçin inanması gerektiğini sorgulayan inançlı ve idealist bir neslin sosyal, siyasal, kültürel, iktisadi ve pedagojik bir ifadesi olabilenlerin,

Ülkesini ve Milletini muhafaza ve müdafaada , Okçular tepesindeki Abdullah.b Cübeyr (r.a)’nın bilinciyle Ülkesini ve Milletini her nevi şahsi ve siyasi menfaatine rağmen muhafaza ve müdafaa eden, samimiyet, feragat, sadakat ve liyakatın ta kendisidir ÜLKÜCÜLÜK.!

Selam saygı dua…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.