Kategoriler

DOĞUTÜRK

KOÇAK, YURT DIŞINDA ATAFOM PROGRAMLARINI TANITTI

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Almanya’da çeşitli temaslarda bulunarak, Türk vatandaşların oluşturduğu sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Almanya’da FOM Hochschule ile ortaklaşa açılacak olan ATAFOM programıyla ilgili çalışmalar 20-25 Kasım 2014 tarihleri arasında Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
İşletme Alanında, Almanca Lisans Programı’nın alt yapısının oluşturulması ve açılış çalışmalarına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ö. İrfan Küfrevioğlu ve Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile birlikte İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fehim Bakırcı ve uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Selçuk Karaman katılmışlardır.
Yapılan gezi programı çerçevesinde; ilk iki dönemi Atatürk Üniversitesi tarafından, kalan altı dönemi de FOM Hochschule tarafından yürütülecek olan ATAFOM programıyla ilgili eğitim-öğretim altyapısının kurulması, tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla yoğun bir toplantı ve çalışma programı gerçekleştirildi. Bu kapsamda bilgilendirme ve tanıtım amacıyla, Berlin’de Türk Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslı başta olmak üzere, büyükelçilik Müsteşarlarından Mustafa Songür ve Mert Özmert ile görüşüldü. Ayrıca Essen Baş Konsolosluğu, Berlin ve Essen Eğitim, Din ve Turizm Ataşelikleri de ziyaret edilerek ATAFOM programının yürütülmesi konusunda destekleri alındı.
Bu kapsamda Berlin, Köln, Essen ve Duisburg gibi Almanya kentlerinde UETD, MÜSİAD, DİTİP, ATİB, İGMG gibi sivil toplum örgütleri ziyaret edilerek program hakkında detaylı bilgi verilmiş ve programın tanıtımı ve duyurulması konusunda destekleri alınmıştır. Yine bu kapsamda bahsi geçen kentlerde çeşitli iş adamları gruplarının davetlerine katılarak program tanıtımı yapılmış ve görüş alış-verişinde bulunuldu.
ATAFOM Çift Diploma Programında Atatürk Üniversitesinin partneri olan FOM Hochschule ile bir araya gelinmiş ve programın alt yapı çalışmalarıyla ilgili son değerlendirmeler yapılarak öğrenci kabulüne başlanması yönünde karar alındı.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Siyaset
17 Kez Görüntülendi.
Biz eski Türkiye değiliz!
Siyaset
33 Kez Görüntülendi.
MHP İl Başkanı Karataş mazbatasını aldı
Spor
17 Kez Görüntülendi.
Erzurumspor, milli maç arasına galibiyetle girmek istiyor
Sağlık
21 Kez Görüntülendi.
Filyasyon ekipleri gece gündüz sahada
Sağlık
88 Kez Görüntülendi.
Bizim için en büyük teşekkür, vatandaşın maske takıp kurallara uymasıdır
Güncel
2 Kez Görüntülendi.
TÜRK’E KEFEN BİÇMEK…
Spor
23 Kez Görüntülendi.
Novikovas: Lige goller atarak ve asist yaparak başlamak mutluluk verici
Siyaset
26 Kez Görüntülendi.
Gel gelelim bizim mevzuya!
Güncel
57 Kez Görüntülendi.
Korona’dan çekinmeyiz polisten çekindiğimiz kadar!
Spor
158 Kez Görüntülendi.
Vay be, obe!