Kategoriler

DOĞUTÜRK

KOÇAK, YURT DIŞINDA ATAFOM PROGRAMLARINI TANITTI

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Almanya’da çeşitli temaslarda bulunarak, Türk vatandaşların oluşturduğu sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Almanya’da FOM Hochschule ile ortaklaşa açılacak olan ATAFOM programıyla ilgili çalışmalar 20-25 Kasım 2014 tarihleri arasında Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
İşletme Alanında, Almanca Lisans Programı’nın alt yapısının oluşturulması ve açılış çalışmalarına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ö. İrfan Küfrevioğlu ve Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile birlikte İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fehim Bakırcı ve uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Selçuk Karaman katılmışlardır.
Yapılan gezi programı çerçevesinde; ilk iki dönemi Atatürk Üniversitesi tarafından, kalan altı dönemi de FOM Hochschule tarafından yürütülecek olan ATAFOM programıyla ilgili eğitim-öğretim altyapısının kurulması, tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla yoğun bir toplantı ve çalışma programı gerçekleştirildi. Bu kapsamda bilgilendirme ve tanıtım amacıyla, Berlin’de Türk Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslı başta olmak üzere, büyükelçilik Müsteşarlarından Mustafa Songür ve Mert Özmert ile görüşüldü. Ayrıca Essen Baş Konsolosluğu, Berlin ve Essen Eğitim, Din ve Turizm Ataşelikleri de ziyaret edilerek ATAFOM programının yürütülmesi konusunda destekleri alındı.
Bu kapsamda Berlin, Köln, Essen ve Duisburg gibi Almanya kentlerinde UETD, MÜSİAD, DİTİP, ATİB, İGMG gibi sivil toplum örgütleri ziyaret edilerek program hakkında detaylı bilgi verilmiş ve programın tanıtımı ve duyurulması konusunda destekleri alınmıştır. Yine bu kapsamda bahsi geçen kentlerde çeşitli iş adamları gruplarının davetlerine katılarak program tanıtımı yapılmış ve görüş alış-verişinde bulunuldu.
ATAFOM Çift Diploma Programında Atatürk Üniversitesinin partneri olan FOM Hochschule ile bir araya gelinmiş ve programın alt yapı çalışmalarıyla ilgili son değerlendirmeler yapılarak öğrenci kabulüne başlanması yönünde karar alındı.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Yaşam
245 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da dehşet anlar, çatılar havada uçuştu
Güncel
1034 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da bir mahalle karantinaya alındı
Güncel
37 Kez Görüntülendi.
Minik Devran'a görme engelli dedesi ile babaannesi kol kanat geriyor
Güncel
241 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da o binalar yıkılıyor
Magazin
23 Kez Görüntülendi.
Doğum gününde ameliyat olan Muhammet Ali'ye "pastalı sürpriz"
Güncel
10 Kez Görüntülendi.
Hiç ağlayıp sızlanmayın, besbelli ki siz beceriksizsiniz! Erzurum’da 70 milyon ciro yapan şirket!
Adliye
359 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da eski kaymakama 6 yıl 3 ay hapis
Spor
65 Kez Görüntülendi.
Özdilek: İlk iki içerisinde yer alabileceğimizi çok net söyleyebilirim
Güncel
10 Kez Görüntülendi.
Yazıcı O Vekil’i yazdı ‘Devletlim’e
Güncel
8 Kez Görüntülendi.
ALIŞMIŞ KUDURMUŞTAN BETERDİR...