Kategoriler

DOĞUTÜRK

“ATAFOM” PROJE ORTAĞINDAN BAŞKAN YÜCELİK’E ZİYARET

Türk öğrencilere Avrupa’da eğitim imkanı sunacak ATAFOM Projesi’yle, Atatürk Üniversitesi ile Alman Fom Hochschule Üniversitesi’nin Almanya’da buluşturacak olan Perfect Timing Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şakir Yavuz ve şirket yöneticileri, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’i ziyaret etti.

Ziyarette, yürütülen projeyle ilgili Başkan Yücelik’e bilgi veren Perfect Timing Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz, amaçlarının, Türk gençlerine Avrupa’da uygun şartlarda eğitim imkanı sağlamak olduğunu söyledi. İlk yıl Atatürk Üniversitesi’nin 4-5 bölümünün ATAFOM kampüsünde eğitime başlamasının planlandığını dile getiren Dr. Şakir Yavuz, Türkçe, İngilizce ve Almanca eğitim verilecek bölümlerde Atatürk Üniversitesi’nin öğretim elemanlarının ders vereceğini ifade etti. İlk yıl 300 yabancı uyruklu öğrenci ile eğitime başlayacaklarını kaydeden Dr. Yavuz, 2. yılda ise ÖSYM’nin lisans yerleştirme sınavını kazanan öğrencilerin ATAFOM’daki bölümleri tercih edebileceklerini açıkladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ise, gençlere yurtdışında farklı eğitim imkanlarının sunulmasının önemli olduğunu belirterek, ETSO Vakfı tarafından kurulacak üniversiteyle ilgili Dr. Şakir Yavuz ve ekibine bilgi verdi. Konuşmasında eğitimin öneminden söz eden Başkan Yücelik, eğitimle ilgili bu tür girişimlerin her zaman desteklenmesinin ve teşvik edilmesinin gerektiğini vurguladı. 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Yaşam
244 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da dehşet anlar, çatılar havada uçuştu
Güncel
1029 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da bir mahalle karantinaya alındı
Güncel
37 Kez Görüntülendi.
Minik Devran'a görme engelli dedesi ile babaannesi kol kanat geriyor
Güncel
239 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da o binalar yıkılıyor
Magazin
23 Kez Görüntülendi.
Doğum gününde ameliyat olan Muhammet Ali'ye "pastalı sürpriz"
Güncel
10 Kez Görüntülendi.
Hiç ağlayıp sızlanmayın, besbelli ki siz beceriksizsiniz! Erzurum’da 70 milyon ciro yapan şirket!
Adliye
359 Kez Görüntülendi.
Erzurum'da eski kaymakama 6 yıl 3 ay hapis
Spor
65 Kez Görüntülendi.
Özdilek: İlk iki içerisinde yer alabileceğimizi çok net söyleyebilirim
Güncel
10 Kez Görüntülendi.
Yazıcı O Vekil’i yazdı ‘Devletlim’e
Güncel
8 Kez Görüntülendi.
ALIŞMIŞ KUDURMUŞTAN BETERDİR...