Kategoriler

DOĞUTÜRK

“ATAFOM” PROJE ORTAĞINDAN BAŞKAN YÜCELİK’E ZİYARET

Türk öğrencilere Avrupa’da eğitim imkanı sunacak ATAFOM Projesi’yle, Atatürk Üniversitesi ile Alman Fom Hochschule Üniversitesi’nin Almanya’da buluşturacak olan Perfect Timing Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şakir Yavuz ve şirket yöneticileri, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’i ziyaret etti.

Ziyarette, yürütülen projeyle ilgili Başkan Yücelik’e bilgi veren Perfect Timing Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz, amaçlarının, Türk gençlerine Avrupa’da uygun şartlarda eğitim imkanı sağlamak olduğunu söyledi. İlk yıl Atatürk Üniversitesi’nin 4-5 bölümünün ATAFOM kampüsünde eğitime başlamasının planlandığını dile getiren Dr. Şakir Yavuz, Türkçe, İngilizce ve Almanca eğitim verilecek bölümlerde Atatürk Üniversitesi’nin öğretim elemanlarının ders vereceğini ifade etti. İlk yıl 300 yabancı uyruklu öğrenci ile eğitime başlayacaklarını kaydeden Dr. Yavuz, 2. yılda ise ÖSYM’nin lisans yerleştirme sınavını kazanan öğrencilerin ATAFOM’daki bölümleri tercih edebileceklerini açıkladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ise, gençlere yurtdışında farklı eğitim imkanlarının sunulmasının önemli olduğunu belirterek, ETSO Vakfı tarafından kurulacak üniversiteyle ilgili Dr. Şakir Yavuz ve ekibine bilgi verdi. Konuşmasında eğitimin öneminden söz eden Başkan Yücelik, eğitimle ilgili bu tür girişimlerin her zaman desteklenmesinin ve teşvik edilmesinin gerektiğini vurguladı. 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
5 Kez Görüntülendi.
Lokantalar kapılarını açtı
Güncel
2 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz
Güncel
2 Kez Görüntülendi.
HATEM USTA: TERZİDEN BİLGE YA DA BİLGEDEN TERZİ
Spor
10 Kez Görüntülendi.
Milli Güreşçi Karabacak’a vefa
Güncel
12 Kez Görüntülendi.
Türk Sağlık-Sen'den döner sermaye açıklaması
Spor
8 Kez Görüntülendi.
Ah be Mesut Hoca!
Sağlık
12 Kez Görüntülendi.
İmdadına sağlık ekipleri yetişti
Güncel
3 Kez Görüntülendi.
EN KISA AYIN EN KARANLIK GÜNÜ
Yaşam
33 Kez Görüntülendi.
Gara şehidinin diploması ailesine verildi
Güncel
1 Kez Görüntülendi.
ŞİDDET VE CEHALET ÜRETMEDE REKORA KOŞUYORUZ!