Kategoriler

DOĞUTÜRK

“ATAFOM” PROJE ORTAĞINDAN BAŞKAN YÜCELİK’E ZİYARET

Türk öğrencilere Avrupa’da eğitim imkanı sunacak ATAFOM Projesi’yle, Atatürk Üniversitesi ile Alman Fom Hochschule Üniversitesi’nin Almanya’da buluşturacak olan Perfect Timing Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şakir Yavuz ve şirket yöneticileri, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’i ziyaret etti.

Ziyarette, yürütülen projeyle ilgili Başkan Yücelik’e bilgi veren Perfect Timing Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz, amaçlarının, Türk gençlerine Avrupa’da uygun şartlarda eğitim imkanı sağlamak olduğunu söyledi. İlk yıl Atatürk Üniversitesi’nin 4-5 bölümünün ATAFOM kampüsünde eğitime başlamasının planlandığını dile getiren Dr. Şakir Yavuz, Türkçe, İngilizce ve Almanca eğitim verilecek bölümlerde Atatürk Üniversitesi’nin öğretim elemanlarının ders vereceğini ifade etti. İlk yıl 300 yabancı uyruklu öğrenci ile eğitime başlayacaklarını kaydeden Dr. Yavuz, 2. yılda ise ÖSYM’nin lisans yerleştirme sınavını kazanan öğrencilerin ATAFOM’daki bölümleri tercih edebileceklerini açıkladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ise, gençlere yurtdışında farklı eğitim imkanlarının sunulmasının önemli olduğunu belirterek, ETSO Vakfı tarafından kurulacak üniversiteyle ilgili Dr. Şakir Yavuz ve ekibine bilgi verdi. Konuşmasında eğitimin öneminden söz eden Başkan Yücelik, eğitimle ilgili bu tür girişimlerin her zaman desteklenmesinin ve teşvik edilmesinin gerektiğini vurguladı. 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Siyaset
17 Kez Görüntülendi.
Biz eski Türkiye değiliz!
Siyaset
33 Kez Görüntülendi.
MHP İl Başkanı Karataş mazbatasını aldı
Spor
17 Kez Görüntülendi.
Erzurumspor, milli maç arasına galibiyetle girmek istiyor
Sağlık
21 Kez Görüntülendi.
Filyasyon ekipleri gece gündüz sahada
Sağlık
88 Kez Görüntülendi.
Bizim için en büyük teşekkür, vatandaşın maske takıp kurallara uymasıdır
Güncel
2 Kez Görüntülendi.
TÜRK’E KEFEN BİÇMEK…
Spor
23 Kez Görüntülendi.
Novikovas: Lige goller atarak ve asist yaparak başlamak mutluluk verici
Siyaset
26 Kez Görüntülendi.
Gel gelelim bizim mevzuya!
Güncel
57 Kez Görüntülendi.
Korona’dan çekinmeyiz polisten çekindiğimiz kadar!
Spor
158 Kez Görüntülendi.
Vay be, obe!