YILDIZ, MÜSTEŞAR YARDIMCISI OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yıllardır başarıyla yürüten Yusuf Tekin’in ardından bakanlıkta önemli bir göreve daha Erzurumlu bürokrat atandı.

YILDIZ, MÜSTEŞAR YARDIMCISI OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yıllardır başarıyla yürüten Yusuf Tekin’in ardından bakanlıkta önemli bir göreve daha Erzurumlu bürokrat atandı.

admin
admin
27 Aralık 2016 Salı 07:28
YILDIZ, MÜSTEŞAR YARDIMCISI OLDU
Bir süre İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevini de başarıyla yürüten Dr. Muammer Yıldız, Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.
İstanbul’da da başarılarıyla adından söz ettiren Yıldız’ın, Müsteşar Yusuf Tekin’in ardından önemli bir göreve getirilmesi Erzurum’da da sevinçle karşılandı.
DR. MUAMMER YILDIZ KİMDİR?
21 Ocak 1967 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesi Sütpınar Köyü’nde doğdu. İlkokulu Narman Sütpınar Köyü İlkokulu’nda (1972-1977), ortaokulu Narman Şekerli Köyü Ortaokulu’nda (1977-1980), lise birinci ve ikinci sınıfı Narman Lisesi’nde, üçüncü sınıfı ise İstanbul’da -o dönemde Üsküdar ilçesi sınırlarında bulunan- Ümraniye Lisesi’nde okudu (1980-1983).
1983-1987 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde lisans eğitimini aldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 1990 yılında yüksek lisansını, 1994 yılında ise doktorasını tamamladı.
Görev Yaptığı Yerler ve Yıllar
1987 yılında Şanlıurfa’ya öğretmen olarak atandı. 1989’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde araştırma görevlisi oldu. 1992-1994 yılları arasında ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1994 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Yardımcı Doçent unvanıyla ders verdi. 1996-2004 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde aynı unvanla ders vermeye devam etti. 2004-2009 yılları arasında ise Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 24 Eylül 2009 tarihinde İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine başladı.
Çalışmaları
Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yenilenen ilköğretim ve ortaöğretim program çalışmalarında etkin görev aldı. İlköğretim matematik ve ortaöğretim matematik programlarının koordinatörlüğünü yaptı. Bu amaçla birçok ilde öğretmenlere seminerler verdi. Eğiticilerin hizmet içi eğitiminde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Toplumsal cinsiyet konusunda çalışmalar yaptı. Özellikle ders kitaplarının ayrımcı, cinsiyetçi, demokrasi ve insan haklarına aykırı ifadelerden arındırılması çalışmalarında görev aldı ve komisyonlarda çalıştı, çalıştaylar düzenledi. Millî Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde görev yaptı. ICRC, Türk Kızılay Derneği ve Millî Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Exploring Humanitarian Law” adlı uluslararası projenin Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttü.
İngilizce bilen Dr. Muammer Yıldız, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yayınları
A) Tezleri:
* Homojen Fonksiyonları Lineer Olan Halkalar; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Doktora Tezi, Van, 1994.
* Grup Temsilleri; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Yüksek Lisans Tezi, Van, 1990.
B) Makaleleri:
* Burulmalı Düğümün Grup Otomorfizmleri; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Fen Bilimleri Dergisi, Sayı: 1, Cilt: 1, 1990.
* Rings Isomorphic to 3x3 Matrix Rings; Hacettepe Bulletin of Natural Sciences and Engineering, 1992 / Volume 21 / PP. 13-15.
* A Note on Idempotents of Group Algebra; Bulletin of Pure and Applied Sciences Vol, 16E (No: 2) 1997, P. 175-182.
* A Characterization of Idempotents and Idempotent Generators of QS; Bulletin of Pure & Applied Sciences, Volume-18E (Math Stat) No: July-Dec. 1999.
C) Sempozyum Bildirileri
* Homojen Fonksiyonları Lineer Olan Halkalarda Tam Dik İdempotent Kümeler
Türk Matematik Derneği VI. Ulusal Matematik Sempozyumu; 8-12 Eylül 1993
Doğu Akdeniz Üniversitesi; Gazimagosa-KKTC. s.118-124
* Kısmi Endomorfizmalar Üzerine
Türk Matematik Derneği VI. Ulusal Matematik Sempozyumu; 8-12 Eylül 1993
Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimagosa-KKTC, s.125-130.

Editör

Anahtar Kelimeler:
ErzurumMuammer Yıldız
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.