banner550

EĞİLMEZ: SARKİSYAN VE ERMENİ YÖNETİCİLER KASALARINI DOLDURUYOR

Atatürk Üniversitesi, Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, “Ermeni kamuoyu soykırım yalanıyla oyalanırken, Ermenistan’ın milli gelirleri, halkın kazancı başta Ermenistan devlet başkanı Sarkisyan olmak üzere diğer yöneticilerin kasalarına gidiyor. Bugün Ermenistan bölgenin en fakir ülkesi durumunda.” dedi.

15 Ocak 2014 Çarşamba 10:56
EĞİLMEZ: SARKİSYAN VE ERMENİ YÖNETİCİLER KASALARINI DOLDURUYOR
Ermeniler tarih boyunca birçok devlet tarafından kullanılmış ve kandırılmış bir ülke olduğunu belirten ASİMED Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, “Sadece Türkler, Ermenilere dürüst, şefkatli ve dostça yaklaşmışlardır. I.Dünya Savaşı öncesi ve sonrasında da başta İngiltere ve Rusya olmak üzere büyük devletler tarafından aldatılan Ermenileri, şimdi de kendi yöneticileri aldatıyor. Ermeni kamuoyu soykırım yalanıyla oyalanırken, Ermenistan’ın milli gelirleri, halkın kazancı başta Ermenistan devlet başkanı Sarkisyan olmak üzere diğer yöneticilerin kasalarına gidiyor. Bugün Ermenistan bölgenin en fakir ülkesi durumunda. Ermeni halkının refah seviyesi de her geçen gün daha da geriye gitmektedir. Ermenistan vatandaşları köle gibi çok düşük ücretlere çalışmaya mahkûm edilirken, şanslı olanlar ülkelerini terk etmiş ve daha rahat bir yaşam için farklı ülkelere gitmişlerdir. Daha ürkütücü olanı, Ermenistan yöneticileri akrabalarıyla birlikte daha lüks bir yaşam için ülkenin kaynaklarını sonuna kadar kullanıyorlar. Ülkede Sarkisyan liderliğinde tam bir despotluk tesis edilmiştir. Bu despot önderliğinde oluşturulan oligarşik sistem, bütün politikayı, ekonomiyi ve hukuku kendi kontrolü altında yürütüyor. Başka bir değişle Sarkisyan siyaseti, yargıyı, ekonomiyi ve iş dünyasını kendi tekeli altında toplamış durumda. Ülke ekonomisinin en kârlı alanları, S.Sarkisyan ve selefi R.Kocharyan’ı temsil eden iki grup arasında paylaştırılmıştır.” diye konuştu.
Eğilmez, fakir ülke Ermenistan’ın başkanı Sarkisyan’ın malvarlığının bir bölümünü şu şekilde sıraladı; “Ararat Bankası, 30 şubeden oluşan Ararat Restoran zinciri, Arnavia havayolları, BTB Armenia Bankası; Bankanın Ermenistan şubesi 300 bin dolara alınmış ve sonra da 28 milyon dolara satılmıştır. İşgal altında bulunan Yukarı Karabağ’da üç tane içki fabrikası, Global Contact isimli off-shore şirketi, Başlıca çalışma alanı toptan ve perakende benzin ve dizel ticareti olan Flash Şirketi, Futboldan finansa birçok alanda faaliyet gösteren ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarında mücevher üretimi yapan MIKA Grup, Armsberbank’ın %50’si, Armenakob ve Ay-Tv kanalları, Bir tane silah ticaret şirketi. Bunlar fakir ermeni halkının başkanlığını yaptığı Sarkisyan’ın, İş Dünyası imparatorluğu içerisinde var olan şirketlerin bir kısmı. Halkını soykırım yalanları ve Karabağ işgali ile oyalayan Sarkisyan, aslında en büyük sermayesi halkının emeği olan tüccardan başka bir şey değildir. Sözde soykırımın 100.yılı için dünya çapında büyük bir propaganda hazırlığında olan Ermenistan ve diaspora, yıllardır bütün dünyayı olduğu gibi kendi vatandaşlarını da aldatıyorlar. Dışarıda diaspora, içeride Sarkisyan soykırım şemsiyesi altında, geçek amacı para olan faaliyetlerini yürütüyorlar. Biz dernek olarak 2014 yılında her platformda bu durumu anlatmaya devam edeceğiz. Çağın bütün imkânlarını kullanarak, gücümüz yettiğince dünya kamuoyuna bu gerçekleri anlatmaya çalışacağız.”

Editör

Son Güncelleme: 15.01.2014 10:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.